Charytatywny weekend w Parafii Mogilno – kolejne akcje dla Patryka
wtorek, 13 listopada 2018 16:54

Kolejny kiermasz dla PatrykaSukces kiermaszu zorganizowanego w ubiegłą sobotę w Szkole w Mogilnie okazał się impulsem do działania dla rodziców z Koniuszowej. Już w najbliższą sobotę, kolejny raz będzie można pomóc w sfinansowaniu rehabilitacji 17-letniego Patryka i budowy domu. Spójrzcie, jakie cuda tym razem można kupić i co jeszcze zrobić w weekend dla Patryka i jego rodziców.

 

 

 

 

Dwa wypadki w jednej rodzinie i w jeden rok


- Ja jestem cały czas dobrej myśli, bo inaczej bym sobie nie poradziła – mówi pani Krystyna Chronowska – mama Patryka. Kobieta od 10 października jest z nim w Klinice Budzik i towarzyszy synowi przez cały czas. Nie wiadomo ile potrwa pobyt w Warszawie, dlatego pani Krystyna zrezygnowała z pracy zawodowej. Rodzina jest w trudnej sytuacji finansowej, ponieważ bez zatrudnienia jest także tata Patryka. Pan Henryk niespełna rok temu sam uległ poważnemu wypadkowi w pracy w Niemczech, na skutek którego doznał wielonarządowego urazu głowy, miał pęknięty kręgosłup i złamane biodra. Nadal jest połowicznie sparaliżowany i po cyklu rehabilitacji, czeka na kolejną.

 

Potrzebny dom


Największym marzeniem jest dla rodziny Chronowskich to, by Patryk odzyskał świadomość. Sen z powiek spędza małżeństwu również brak warunków mieszkaniowych do opieki nad synem. Dotychczas mieszkali z dwójką dzieci (Patryk ma jeszcze siostrę) w starym, drewnianym domu i z całych sił próbowali wykończyć nowy. Jeszcze przed wypadkiem pana Henryka, budowa była przykryta i wstawione zostały okna.

 

Nowy dom, który czeka na wykończenie

 

W dalszym etapie rodzina planowała zrobienie kanalizacji, doprowadzenie wody, tynkowanie i wylewki. Ale zdarzył się wypadek. Najpierw pana Henryka, potem Patryka. – Nici z naszych planów. Wszystkie oszczędności przeznaczamy na rehabilitację syna. To jest najważniejsze, więc budowa domu stanęła w miejscu – ubolewa pan Chronowski, ale nie załamuje się. – Jakoś spróbuję zrobić w nowym domu ile się da, bo w starym nie ma warunków dla Patryka i nie opłaca się go remontować – mówi pan Henryk.

 

Dom, w którym mieszka rodzina Chronowskich

 

Weekend dla Patryka


Rodzina Chronowskich z Posadowej Mogilskiej ma duże wsparcie – społeczność trzech wsi po raz kolejny pokazuje, że w jedności siła, a na mieszkańców zawsze można liczyć. Po sukcesie kiermaszu w Mogilnie, podobną sprzedaż organizują w sobotę (17 listopada) w godzinach 9.00 – 11.00,  rodzice z Koniuszowej. Będzie ciasto i ozdoby świąteczne, przygotowane przez mamy. – Jesteśmy jedną parafią – wszyscy mamy ogromne serca, więc solidarnie pomagamy. A tym sposobem przekazujemy dobre wartości naszym dzieciom – wyjaśnia pani Marta Kiełbasa - inicjatorka akcji w Koniuszowej.

 

Ruch podczas kiermaszu w Szkole w Mogilnie

 

Ponadto następnego dnia – w niedzielę (18 listopada) o godzinie 17.30 w Domu Kultury w Mogilnie, Teatr Dabar zadedykuje Patrykowi spektakl pt. „Próba życia”.

 

 

Rodzina Chronowskich jest wzruszona zaangażowaniem mieszkańców oraz obcych ludzi w ich sprawę. Dziękuje organizatorom akcji oraz osobom, które biorą w nich udział.Jesteśmy z żoną wdzięczni nie tylko za pomoc finansową, ale przede wszystkim dobre słowo, zrozumienie i wsparcie. Z całego serca dziękujemy! – mówi ze wzruszeniem pan Henryk.


Zatem do dzieła! Podajemy informację dalej, a w weekend spotykamy się w Koniuszowej i Mogilnie.

 

O historii Patryka pisaliśmy:

 

Patryk otarł się o śmierć

Goście przyjdą na odpust a Ty nie masz ciasta na niedzielę? Kup je - dla Patryka

Podajemy kwotę zebraną na kiermaszu dla Patryka

 

Fot. JJ; miniaturka: pixabay.com

Jadwiga Jelińska-Poręba (Reda)

 

 

 

 

  

Created by Szczepan Sikoń