Trzecia rocznica śmierci śp. ks. Leszka Kozioła - pamiętamy
wtorek, 27 sierpnia 2013 12:07

x. Leszek KoziołKsiędza Leszka nie ma z nami już 3 lata. W środę (28 sierpnia) przypada rocznica jego śmierci. Mimo upływu czasu, pamiętamy piękny przykład jego wiary, życzliwe słowa i promienny uśmiech jakimi obdarzał każdego ze swoich Parafian.


Zapraszamy wszystkich na Mszę Świętą, która będzie sprawowana za duszę śp. księdza Leszka. W środę o godzinie 18.00 w szczególny sposób otoczymy go modlitewną pamięcią.

Wypowiadamy „Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie”, ale jednocześnie wierzymy, że nasz wieloletni Ksiądz Proboszcz już cieszy się oglądaniem Boga twarzą w twarz.


Odszedł ks. kanonik Leszek Kozioł:

http://www.sadeczanin.info/wiadomosci,5/odszedl-ks-kanonik-leszek-koziol-proboszcz-parafii-w-mogilnie,6065,archiwum#.Uhp4Cn9EP5Q

Pogrzeb księdza prałata Leszka:

http://www.parafiamogilno.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=184:-jeli-szukasz-jego-pomnika-rozejrzyj-si-dookoa&catid=2:aktualnoci&Itemid=2

I Rocznica śmierci:

http://www.sadeczanin.info/wiadomosci,5/w-rok-po-smierci-ksiedza-parafianie-modla-sie-za-jego-dusze,24144,archiwum#.Uhp4Sn9EP5Q

II Rocznica śmierci:

http://www.parafiamogilno.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=51:nie-ma-go-z-nami-ju-dwa-lata-rocznica-mierci-p-ks-leszka-kozioa&catid=2:aktualnoci&Itemid=2*     *    *
Ksiądz prałat Leszek Kozioł zmarł w wieku 61 lat, w sobotę 28 sierpnia 2010 roku, o godzinie 4.15, po ośmiu miesiącach walki z ciężką chorobą. Przez 37 lat był kapłanem oddanym Bogu i ludziom. Święcenia kapłańskie otrzymał z rąk biskupa tarnowskiego Jerzego Ablewicza 27 maja 1973 roku w Tarnowie. Proboszczem parafii Mogilno był od 1988 roku. W pamięci parafian zapisał się jako wzór wszelkich cnót kapłańskich. Był życzliwym i pełnym humoru pasterzem, troskliwym opiekunem parafii i budowniczym kościoła.  Kochał muzykę, grał na harmonii i organach, z ogromną pasją prowadził chór parafialny. Jedną z jego ulubionych utworów była piosenka „Oto jest dzień, który dał nam Pan”.Jadwiga Jelińska (Reda)

 

Created by Szczepan Sikoń