Ratuj przedszkole w Ugandzie – szukamy 60 osób
sobota, 28 grudnia 2013 14:48

Ratuj przedszkole w UgandzieW przedszkolu Świętego Daniela Comboniego w Matany jest 422 dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Do tej pory, w placówce mogły się nie tylko uczyć, ale i zjeść posiłek, którego w domu często brakuje…  W ostatnim czasie pojawiły się problemy ze wsparciem zewnętrznym.

 

Dlatego właśnie ruszył projekt „Przedszkole w Matany”. Młodzi z Ruchu Świeckich Misjonarzy Kombonianów szukają rodzin, które przy stosunkowo niewielkim nakładzie finansowym mogą ocalić placówkę w Ugandzie. Przedszkole Świętego Daniela Comboniego jest jedną z inicjatyw, realizowanych przy parafii prowadzonej przez Wspólnotę Misjonarzy Kombonianów w Matany – Matany Catholic Parish w Ugandzie. Dzięki tej placówce dzieci w wieku od 3 do 6 lat mają możliwość nauki przez 5 dni w tygodniu. Otrzymują także śniadanie i obiad każdego dnia. Przedszkole utrzymuje się głównie z wpłat pochodzących od darczyńców oraz z symbolicznego wkładu dzieciaków uczęszczających do tej placówki. - W ostatnim czasie sytuacja nieco się zmieniła, bowiem pojawiły się problemy ze wsparciem zewnętrznym. Stąd też narodził się pomysł wspólnego projektu Wspólnoty Misjonarzy Kombonianów – ojców oraz świeckich. W akcję włączył się także Ruch ŚMK w Polsce – informuje Danusia Król - świecka misjonarka Kombonianka, pracująca jako fizjoterapeutka w Matany w Ugandzie.


Projekt „Przedszkole w Matany” dotyczy wsparcia przedszkola poprzez dofinansowanie jedzenia dla dzieci uczęszczających do przedszkola Świętego Daniela Comboniego przy parafii w Matany. Do tej pory dzieci miały śniadanie i obiad każdego dnia. Z przeprowadzonych obliczeń wynika, że potrzebne jest 600 euro miesięcznie, czyli ok. 2600 zł, aby opłacić posiłki dla 422 dzieci (3-6 lat).  Potrzeba więc 55-60 osób lub rodzin, które chciałyby ofiarować 50 zł każdego miesiąca (od stycznia 2014), przez okres 1 roku.

Jeżeli chcesz więc pomóc małym Afrykańczykom z Matany, przyłącz się do projektu! To bardzo proste, jak to zrobić?

1. Wypełnić  DEKLARACJĘ WSPARCIA FINANSOWEGO dla projektu „Przedszkole w Matany” - trzeba ją wydrukować, wypełnić, podpisać i wysłać na adres Misjonarzy Kombonianów (ul. Skośna 4, 30-383 Kraków, skr. poczt. 21). Deklaracja do pobrania:

http://przeklej.net/down/219083024063399203324473800877907440b683d1a9d0f2586442248.html

Takie pisemne zobowiązanie jest ważne, aby było wiadomo KTO WSPIERA projekt. Nie jest to żadna umowa; można się wycofać, trzeba tylko wcześniej poinformować o tym koordynatorów.

2.  Dokonać WPŁATY - najwygodniej przelew, stałe zlecenie. Na prośbę, koordynatorzy przygotują 12 blankietów wpłat  (na cały rok).

3. Wpłaty dokonywane są NA KONTO Misjonarzy Kombonianów z dopiskiem "Przedszkole w Matany" (więcej informacji w deklaracji).

Pytania należy kierować do koordynatora projektu na terenie Sądecczyzny Jadwigi Jelińskiej Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

- Okres Bożego Narodzenia to taki szczególny czas, kiedy spotkamy się ze swoimi rodzinami. Przekażcie tę informację swoim bliskim, powiedzcie im jak niewiele trzeba, żeby zrobić tak dużo dobrego, pomóc tym najbiedniejszym – zachęca Anna Obyrtacz – koordynator ŚMK w Polsce.
Jadwiga Jelińska (Reda)

 

Created by Szczepan Sikoń