Pączek afrykański – zamiast brzucha rośnie serce
czwartek, 13 lutego 2014 22:47

Poślij pączka do Afryki„Poślij pączka do Afryki” – pod takim hasłem przebiega akcja Braci Kapucynów, której celem jest pomoc misjonarzom i mieszkańcom Republiki Środkowoafrykańskiej. Nadal toczą się tam krwawe walki, muzułmańscy rebelianci z koalicji Seleka dokonują mordów, gwałtów i grabieży.  Finał już w Tłusty Czwartek! Zjadając pączka możesz uratować czyjeś życie.


Koszt utrzymania dziecka w Republice Środkowoafrykańskiej przez jeden dzień, to zaledwie 1zł! To tyle, co połowa pączka! Dlatego ruszyła akcja krakowskiej Fundacji Kapucyni i Misje – „Poślij pączka do Afryki”.  Nie chodzi oczywiście o wysyłanie pączków pocztą. Hasło akcji to gra słów nawiązująca do nazwiska brata Benedykta Pączki - kapucyna działającego na misji w Republice Środkowoafrykańskiej, pomysłodawcy akcji. Jak zatem można pomóc?

- Wystarczy, że w Tłusty Czwartek – 27 lutego, kupisz pączki w jednej z cukierni, które wspierają projekt. Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany misjonarzom, którzy mimo wojny nie opuścili swoich podopiecznych i dzielą ich los w RŚA – mówi koordynator przedsięwzięcia Piotr Gajda.

Projekt ma zasięg ogólnopolski, liczba miejsc w których można zakupić i zjeść pulchny przysmak z dnia na dzień rośnie. Jeśli jednak w jakimś mieście nie ma cukierni z LISTY, pączka można wysłać przez Internet! Wystarczy za pomocą przelewu dokonać wpłaty na konto Fundacji Kapucyni i Misje. Zebrane w ten sposób pieniądze trafią do misjonarzy z przeznaczeniem na utrzymanie dzieci. Nawet niewielka kwota może pomóc w zakupie tego, co niezbędne: leków, środków opatrunkowych, mleka w proszku…

Ze strachu przed rebeliantami, mieszkańcy uciekają do dżungli lub na sawanny. Opuszczają wioski, pozostawiając niezebrane plony, a to oznacza kłopoty z zaopatrzeniem w żywność. Według szacunków ONZ co najmniej półtora miliona mieszkańców Republiki Środkowoafrykańskiej, jedna czwarta ludności kraju, już dziś pilnie potrzebuje zagranicznej pomocy, by przeżyć. - Potrzebujemy Cię. Potrzebujemy Twojej pomocy. Dzisiaj możesz uratować czyjeś życie. To nie jest żart ani tania propaganda. To się dzieje teraz! – wołają o pomoc Bracia Kapucyni.  - Pączkuj z nami. W tym roku po afrykańsku. Niech zamiast brzucha urośnie Ci serce. Wielkie serce dla potrzebujących! – dodają.

Fundacja Kapucyni i Misje, Kraków ul. Korzeniaka 16
26 1240 4533 1111 0010 5274 9794 z dopiskiem – Pączek dla Afryki

Kontakt:
Fundacja Kapucyni i Misje,
Kraków ul. Korzeniaka 16
Tel. 12 623 60 50 wew. 132, 504 225 267

Więcej informacji - http://www.tamtamitu.pl/

 

oprac. Jadwiga Jelińska (Reda)

 

Created by Szczepan Sikoń