„Mój Post – Twój posiłek” czyli na pomoc Kenii
czwartek, 27 marca 2014 23:44

Mój post - Twój posiłek„Mój Post – Twój posiłek” – odmawiając sobie drobnych przyjemności, pomagamy małym Afrykańczykom, a dokładnie dzieciom z ośrodka resocjalizacyjnego w Kibiko (Kenia). Każdy może włączyć się w trwającą akcję Misjonarzy Kombonianów oraz działającego przy Wspólnocie ruchu TUCUM.


To już kolejna edycja projektu „Mój Post – Twój posiłek”. Dwa lata temu, dzięki środkom zebranym podczas „Czadowego Wielkiego Postu”, sfinansowano budowę kuchni przy szkole podstawowej w Bodo w Czadzie. Podobnie jak w roku ubiegłym, tak i w tym, pomoc trafi do dzieci ulicy z Kenii.

Udział w akcji jest bardzo prosty. Wystarczy w okresie postu zrezygnować z materialnych przyjemności, np. słodyczy. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze przesłać na konto Misjonarzy Kombonianów.

Dzieci ulicy, które trafiły do Ośrodka Resocjalizacyjnego prowadzonego przez Ojców Kombonianów w Kibiko w Kenii, nie muszą się martwić czy zjedzą dziś posiłek, mogą rozpocząć edukację i często pierwszy raz poczuć, że są akceptowane i przynależą do wspólnoty. Dla nas jest to normalne, a dla nich to jak wygrany los na loterii.  - Na co dzień nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele pieniędzy marnujemy na rzeczy niepotrzebne. A zapewnienie wyżywienia dla jednego dziecka wychowującego się w ośrodku to koszt jedynie 25 groszy dziennie! – informuje koordynator akcji Anna Karcz.  - Zachęcam Cię do zaangażowania się i pokazania, że „nie jest Ci wszystko jedno”. Pamiętaj, że dla Ciebie ten gest to niewiele, a może realnie odmienić czyjś los. Nie chodzi o duże kwoty pieniędzy, ale o poświęcenie na rzecz kogoś biedniejszego, a równocześnie pracę nad własnym charakterem i wytrwałością – dodaje Anna Karcz.

Zaoszczędzone pieniądze na koniec Wielkiego Postu należy przesłać:

•    na konto: ING Bank Śląski: 27 1050 1445 10000022 8669 0751 (koniecznie z dopiskiem „MÓJ POST - TWÓJ POSIŁEK”)
•    lub przekazem pocztowym (także z dopiskiem: „MÓJ POST - TWÓJ POSIŁEK”) na adres:
Misjonarze Kombonianie
ul. Skośna 4
skr. poczt. 21
30-383 Kraków


Wszelkie pytania można kierować na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

oprac. Jadwiga Jelińska (Reda)

 

Created by Szczepan Sikoń