Dać nadzieję Afryce – zbiórka zużytego sprzętu
wtorek, 23 września 2014 16:34

Daj Nadzieję

Jutro z parkingu koło kościoła zostanie bezpłatnie zebrany wszelki sprzęt elektryczny i elektroniczny. Oddając elektrośmieci wspieramy Papieskie Stowarzyszenie i pomagamy mieszkańcom krajów misyjnych.

 

Zbiórkę prowadzi Papieskie Stowarzyszenie „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”. Organizacja odzyskuje z zebranych elektrośmieci co tylko się, a dochód ze sprzedaży przekazuje na pomoc misjom katolickim. Zbiórka to idealna okazja nie tylko do pozbycia się zbędnego sprzętu, ale również wsparcia realizacji projektów edukacyjnych w Afryce.

 

Zbiórka przeprowadzona będzie 24 września (środa). Do godziny 10.00 na parking koło kościoła można przynieść zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Zbierane będą:

 • Komputery
 • Monitory
 • Klawiatury
 • Drukarki
 • Klimatyzatory
 • Telewizory
 • Radia
 • Magnetofony
 • Magnetowidy
 • Dekodery
 • Telefony stacjonarne i komórkowe
 • Pralki
 • Lodówki
 • Żelazka
 • Odkurzacze
 • Grzejniki
 • Kuchenki
 • Mikrofalówki
 • Kable
 • Baterie
 • Akumulatory
 • Itp.

 

Międzynarodowa organizacja katolicka Pomoc Kościołowi w Potrzebie (PKWP) powstała w 1947 r. Jej założyciel, holenderski norbertanin o. Werenfried van Straaten celem swego życia określił pomaganie cierpiącemu, ubogiemu, prześladowanemu Kościołowi Jezusa Chrystusa. Swoimi odważnymi projektami działał tam, gdzie, jak mawiał: "Bóg płacze krwistymi łzami w prześladowanych siostrach i braciach". W tej chwili PKWP ma swoje biura w 17 krajach świata. Od 2006 roku także w Polsce

 

 

Oprac. Jadwiga Jelińska (Reda)

 

 

 

 

  

Created by Szczepan Sikoń