Głód Boga – pierwsze śluby s. Julii
poniedziałek, 27 sierpnia 2012 08:35

siostra Justyna

Dziś (17 sierpnia 2012 r.), s. Julia (Justyna Jelińska) pochodząca z Koniuszowej, złożyła pierwsze śluby zakonne w Zgromadzeniu Sióstr świętego Dominika. Na uroczystą Mszę Świętą o godzinie 1000, przyjechali do Białej Niżnej rodzice, rodzeństwo oraz krewni czterech sióstr nowicjuszek, które wyraziły pragnienie złożenia swojej pierwszej profesji.

siostra Justyna

 

 

Nie zabrakło także znajomych kapłanów. Z naszej parafii, obecny był ksiądz proboszcz Emil Myszkowski. Przed Mszą Świętą, s. Julia oraz trzy pozostałe siostry nowicjuszki otrzymały błogosławieństwo od rodziców.  Następnie udały się w procesji do kaplicy przy klasztorze Sióstr Dominikanek w Białej Niżnej. Po homilii, każda z czterech nowicjuszek na rok złożyła przed Matką Generalną – Beniaminą Potoczną, śluby czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. Po uroczystej Eucharystii, uświetnionej śpiewem Sióstr Dominikanek, zebrani goście udali się na wspólny obiad.  Od jutra (18 sierpnia) siostry, które dziś złożyły pierwszą profesję, będą przez rok przebywać w klasztorze Sióstr Dominikanek w Krakowie.

 

Galeria zdjęć: zobacz

Jadwiga Jelińska (Reda)

 

Created by Szczepan Sikoń