Nie ma go z nami już dwa lata – rocznica śmierci śp. ks. Leszka Kozioła
czwartek, 06 września 2012 07:12

x. Leszek KoziołRodzina, parafianie oraz księża, modlili się wczoraj (28 sierpnia 2012 r.) za duszę zmarłego dwa lata temu ks. prałata Leszka Kozioła. Nabożeństwo o godzinie 1800 zgromadziło wielu wiernych, a uroczystą koncelebrę sprawowało siedmiu kapłanów. Przy ołtarzu stanęli – ks. proboszcz Emil Myszkowski, ks. Eugeniusz Strojny, księża wikariusze – ks. Łukasz Pawłowski i ks. Andrzej Chmielarz, a także proboszcz parafii Delastowice - ks. Piotr Pośliński, ks. Mariusz Florek oraz krewny księdza Leszka – ks. Stefan.

Podczas liturgii wielokrotnie przypominano zasługi śp. księdza Leszka. Ksiądz Emil zaznaczył, że na każdym kroku widzimy ślady pozostawione przez zmarłego prałata. Podkreślił, że dokonane przez niego dzieło, na stałe wpisuje się w życie parafian. W homilii ksiądz Stefan zauważył, że chociaż zmarły ksiądz Leszek zniknął nam sprzed oczu, na zawsze pozostanie w naszych sercach.

 

Warto wiedzieć:
Ksiądz prałat Leszek Kozioł zmarł w wieku 61 lat, w sobotę 28 sierpnia 2010 roku, o godzinie 415, po ośmiu miesiącach walki z ciężką chorobą. Przez 37 lat był kapłanem oddanym Bogu i ludziom. Święcenia kapłańskie otrzymał z rąk biskupa tarnowskiego Jerzego Ablewicza 27 maja 1973 roku w Tarnowie. Proboszczem parafii Mogilno był od 1988 roku. W pamięci parafian zapisał się jako wzór wszelkich cnót kapłańskich. Był życzliwym i pełnym humoru pasterzem, troskliwym opiekunem parafii i budowniczym kościoła.  Kochał muzykę, grał na harmonii i organach, z ogromną pasją prowadził chór parafialny. Jedną z jego ulubionych utworów była piosenka „Oto jest dzień, który dał nam Pan”.

Jadwiga Jelińska (Reda)

 

Created by Szczepan Sikoń