Nie ma Chrystusa bez krzyża – odpust w naszej parafii
wtorek, 18 września 2012 07:13

Odpust

Można zawiesić krzyż bardzo wysoko, ale prawdziwie jest on wywyższony jeśli uczynimy go takim w naszych sercach – usłyszeliśmy podczas niedzielnych (16 września 2012 r.) uroczystości odpustowych. Święto Podwyższenia Krzyża obchodzimy na pamiątkę odnalezienia Krzyża, na którym umarł Chrystus. Sumę odpustową sprawował ks. Emil Myszkowski, ks. dr Antoni Koterla oraz ks. Marcin Jarek z Kwiatonowic, który w tym dniu wygłosił homilię.

W kazaniu wielokrotnie powtórzył on, że krzyż jest nie tylko obrazem cierpienia i bólu, ale przede wszystkim znakiem miłości. Po Mszy Świętej, kapłani, parafianie oraz goście, wzięli udział w procesji. Odpust w naszej parafii został przeniesiony na niedzielę z 14 września, by w ten sposób ułatwić wiernym udział w uroczystościach. W piątek odprawiono nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

Jadwiga Jelińska (Reda)

 

Created by Szczepan Sikoń